Християнське Виховання

 «Діти – важливі члени нашого

 суспільства, замислитися про

відповідальність перед якими

спонукає нас, зокрема, те, що від їх

виховання залежить майбутнє

нашого суспільства – держави»

Блаженніший Любомир Гузар

Виховання — це складний і багатогранний процес формування особистості і покликання будь-якого вихователя, чи то батьків, чи то вчителів, чи кожного, хто має відношення до виховання, - це виховувати серце людини. Реалізація такої делікатної справи в свідомості українського народу просто неможлива без християнських ідеалів та цінностей. Християнське виховання намагається дати дитині духовне спрямування, щоб вона могла встояти перед різними  спокусами і йти в житті правильним шляхом. Воно дбає про духовний розвиток особистості, що ґрунтується на вічних Божественних принципах.

Христос вчив «Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне» (Мт. 19:13). Це означає , що християнське виховання треба починати з найменших років. Тому що саме в дитячі роки формується внутрішній світ дитини. Душа дитини у віці до 6-7 років подібна м'якій глині, з якої можна ліпити її майбутню особистість. З дітьми дошкільного віку займається отець Ігор Левицький, який засіває в дитячі серця зерна любові, милосердя, віри та надії.

 

Виховання молоді – спільна турбота  родини, школи, церкви. Якщо говорити про шкільне виховання, то певних успіхів у формування гармонійних, духовно зрілих особистостей можна досягти на уроках християнської етики, навчаючи дітей основних правд та виховуючи їх на засадах християнської моралі. З  дітьми у школі працюють отець Іван Пецюх та катехит Воєвода Марія Дмитрівна. І якраз уроки християнської етики, на засадах християнської моралі дають можливість підростаючому поколінню вибрати правильний шлях у житті, вибрати свою життєву позицію. Таким чином виховуємо доброго християнина та  справжнього громадянина.

Митрополит Андрей Шептицький писав: «Пам'ятайте, що християнське виховання є більшим добром, ніж усі добра світу!»

Також для більшого духовного розвитку щосереди для дітей відбуваються катехизація, яку проводить катехит Марія Дмитрівна. Для молоді та дорослих  катехизацію  проводять отець Іван та отець Ігор.  Щодня через моршинське телебачення, двічі на день о 7:00 та 19:00  транслюються Євангельські читання і пояснення до них, над якими роздумує  отець Іван. Такі науки допомагають  більше дізнатись про Бога, про сенс свого життя, знайти відповіді на важливі та хвилюючі запитання, а також пізнати багато чого нового та цікавого.

Більше фото: https://www.facebook.com/pg/morshyncerkva/photos/?tab=album&album_id=242...

Календар свят та подій

Новини