Історія

Церква Святої Покрови Пречистої Діви Марії у Моршині має давню історію. З розповідей місцевих жителів відомо, що будувати її розпочали ще у 1934 році. Її будовою заопікувався Греко-Католицький священик Северин Яминський – парох сіл Довгого і Моршина. Він же і отримав дозвіл на спорудження від польської влади. Проект Церкви передбачав, що будівля матиме форму хреста. Землю під храм виділили мешканці Моршина, а саме будівництво тривало до 1939 року. Роботи з благоустрою тривали ще кілька років та переривалися з приходом радянських військ на Західну Україну та під час Другої Світової війни. Повністю завершити будівництво аж у 1950 році, тоді ж і посвятили.

Втім, у повоєнні роки Церква Святої Покрови Пречистої Діви Марії зазнала чимало утисків, кілька разів її розбирали, а матеріали використовували для спорудження колгоспів. Тоді ж Греко-Католицьку церкву оголосили забороненою, священиків змушували переходити у православ’я чи зрікатися переконань, а тих, хто не корилися відправляли у заслання та тюрми. Споруду нової Церкви покрови Пречистої Діви Марії перетворили у склад «Курорторгу». Стара ж, дерев’яна Греко-Католицька церква вважалася закритою. Щоправда, у ній підпільно відбувалися богослужіння, аж до 1982 року, коли вхід до неї заколотили.

У 1989 році, з настанням реформації СРСР стару дерев’яну церкву у м. Моршин відкрили. Тоді ж почали клопотати за добудову нового приміщення храму. Після того розпочалися відновлювальні роботи, займалися якими всі члени греко-католицької громади Моршина. Перше богослужіння в оновленому храмі відбулося на свято Благовіщеня 7 квітня 1990 року.

Поряд із богослужіннями, які вже відбувалися у приміщенні нової церкви, тривали і роботи з впорядкування та відновлення раму. Повністю їх завершити вдалося у 1994 році, тоді повністю викінчену церкву на недільній Службі Божій посвятив єпарх Стрийський Юліан Гбур.

З 1990 року і до сьогодні парохом Церкви Святої Покрови Пречистої Діви Марії є отець Іван Пецюх.

Новини