Блаженніший Святослав взяв участь у святкуваннях 15-ліття коронування Ярославської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці

«Коли Христова Церква прославляє в особливий спосіб якусь ікону, а особливо, коли покладає на цю ікону корону актом її коронування, вона неначе хоче підкреслити, що тут двері Божого милосердя є відкриті. Кожний, хто приходить і своєю молитвою стукає у ці двері, може бути торкнутий Богом, Бог зблизиться до цієї людини, оздоровить її, перемінить і у своєму милосерді дасть їй нове життя: дочасне і вічне», − сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у проповіді під час Божественної Літургії у м. Ярославі (Польща). Архиєрейську Божественну Літургію було відслужено 18 серпня в рамках святкування 15-ліття коронування Ярославської чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Милосердя двері».

«Недавня історія наших земель, зокрема історія цього храму і цієї ікони була історією закривання дверей Божих: закриванням храмів, нищенням святих ікон. Але боже милосердя чувало і чуває над нами. Саме завдяки божому милосердю п’ятнадцять років тому ми могли пережити віднайдення і ще одне прославлення цієї ікони, цих «дверей»», − наголосив у проповіді Предстоятель УГКЦ.

У святкуваннях взяли участь Архиєпископ Мільйоре, Апостольський Нунцій у Польщі, Архиєпископ Іван (Баб’як), Митрополит Пряшівський, Предстоятель католиків візантійського обряду Словаччини, Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк), Єпископ Вроцлавсько-Гданський Володимир (Ющак), Єпископ Івано-Франківський Володимир (Війтишин), Апостольський Екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії Петро (Крик), Єпископ Мар’ян Роєк, представник Римо-Католицької Церкви у Польщі, архимандрит Ян Сергій (Гаєк) з Білоруської Греко-Католицької Церкви, численні священики та мирян з України і Польщі. Вітав гостей Архиєпископ Іван (Мартиняк), Митрополит Перемисько-Варшавський.

П’ятнадцять років тому кардинал Сільвестріні, при численному зборі божого люду коронував чудотворну ікону Матері Божої «Милосердя двері». Корону посвятив блаженний Папа Іван Павло ІІ.